Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 518
Moderní technologie ve škole - Dotazy učitelů I.
Kategorie: Poradna

Dotazy učitelů I.

Odborné dotazy učitelů a uživatelů


Dobrý den, učím se pracovat s interaktivní tabulí Smart a ráda bych se dozvěděla následující technické rady (bohužel jsem nenašla, kde jinde se zeptat)

1) Otázka: 
Když si zvolím na stránku notebooku nějaké pozadí z galerie, pak na stránku něco napíši či vytvořím nějaký tvar, poté se rozhodnu, že takové pozadí nechci a že nechci žádné, lze pozadí odstranit aniž bych musela celou stránku odstranit a začít vše psát od začátku?
Odpověď
Jsou 3 možnosti jak měnit pozadí:
1. přetáhnout pozadí z Galerie – obrázky a pozadí - na stránku SMART Notebooku. Pro jeho změnu stačí na toto pozadí přetáhnou jiné opět z Galerie.
2. Přetáhnout na stránku SMART Notebooku pozadí ze složky MOTIVY. Odstranění motivu ze stránky: kliknutím pravého tlačítka myši kdekoli na stránce a z kontextového menu vybrat Odstranit motiv.
3. Definovat barevné pozadí na záložce Vlastnosti, když není označen žádný objekt na stránce.
2) Otázka: 
Pracovala jsem s tabulí Active a tam bylo možné si zobrazit mřížku, k té se objekty sami přichytávaly, mřížku bylo možné i skrýt. Bylo to výhodné pro orientaci objektů. Tady jsem našla pouze možnost nějakých souřadnic, ale objekty se stejně nepřichytávaly. 
Odpověď
Souřadnice,ke kterým se objekty přichytávají najdete pod volbou: FORMÁT/ZAROVNÁNÍ a zatržením varianty Přitahovat objekty na vodítka. Slouží hlavně při přípravě učitele na výuku.


Odborné dotazy zodpověděla Mgr. Veronika Biskupová, konzultant pro vzdělání AV MEDIA 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


avatar,Využití SW Smart odpovědět trvalý odkaz
DOBRÝ DEN, můžeme využit SW Smart Notebook, který máme k tabuli SmartBoard na tabuli InterWrite?
Děkuji