Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 518
Profesionální program na tvorbu myšlenkových map vhodný i pro interaktivní tabule
Kategorie: Programy pro moderní výuku

Nová verze iMindMap 6. Stále moc dobrý a nyní ještě lepší.

Nové verze populárního a skutečně profesionálního programu na tvorbu myšlenkových map iMindMap 6 je velmi milým překvapením. Nové nástroje, nové funkce- a to vše bez ztráty přehlednosti a intuitivního ovládání. Jako uživatel jsem nadšen novými možnostmi, které mi program přináší.


Tony Buzan jako propagátor a profesionální tvůrce programů pro tvorbu myšlenkových map včetně všeho dalšího, co s tímto souvisí, vydal další verzi svého populárního programu iMindMap. Tentokrát s označením „6“. O iMind Maps jsem již psal, ale nová verze si zaslouží pozornost. Zachovala si všechny osvědčené nástroje a vlastnosti předešlých verzí  a k tomu  přidala řadu dalších, které rozhodně nejsou nové verzi na škodu. Spíše naopak. Přiznám se, že jsem ten typ uživatele, který si nerad zvyká na nové verze a nové vlastnosti programů. Zvyk je železná košile, a tak si většinou nechám zajít chuť a upgrade ignoruji. Zcela jinak tomu je u iMind Map 6.

Které nové věci mne zaujaly nejvíce? Předně je to znázornění 3D. Možná nepodstatná „blbinka“, ale zde vidím její přidanou hodnotu v atraktivnější formě prezentace. V dnešní době tabletů a dotykových displejů působí přirozeně a příjemně. V neposlední řadě působí daleko lépe na žáky a studenty. Vypadá profesionálněji, upoutá pozornost lépe než klasické, byť totožné zobrazení.

Další příjemnost je množství šablon, layoutů, hotových grafických prvků a obrázků. Knihovna obrázků i ikon je rychlá a poměrně bohatá. A pokud se vám nelíbí, stále máte možnost importovat své vlastní obrázky, nebo jiné objekty. Vše vám urychlí záložky na pravém okraji. Stejně rychlá je změna designu vaší mapy. Postačí dvě až tři kliknutí. Příjemná je funkce Clean Up. Kliknutím na ni zoptimalizujete velikost a košatost map. Zejména těch, které jsou velmi rozvětvené.

Začátečník i nepříliš zběhlý uživatel jistě ocení skutečně intuitivní ovládání. A přestože je program v angličtině a nejste třeba až tak zběhlí, tak několika kliky systémem pokusu a omylu umíte vše nutné pro tvorbu mapy. Kdybych měl jedním slovem charakterizovat navigaci a ovládání, tak by bylo nejpříhodnější – blbovzdorné. I počítačově ne příliš zdatný uživatel zvládne sám a snadno. Skutečně bez nadsázky.

Profesionálové a manageři zase jistě ocení možnost řízení projektů, termínů apod. Užitečnou funkcí se může jevit možnost nahrávat audiopoznámky nebo další možnosti. Co jsem si však nechal na závěr jako třešničku na dortu, je možnost prezentace. A export jako prezentace. Tato funkce mi moc chyběla. Protože používám myšlenkové mapy ve svém profesním životě při výuce i při lektorské činnosti, často mám myšlenkovou mapu jako výstup. Nová možnost dynamického, názorného a přehledného zobrazování jednotlivých částí vaší myšlenkové mapy jistě upoutá vaše posluchače, a to ve výuce nebo na poradě či prezentaci vašeho výrobku a služeb. Jednotlivé větve se zobrazují v plné velikosti přes celou obrazovku. Stačí kliknutí a nabíhají další a další. V tomto nástroji vidím dynamičnost a atraktivitu prezentace myšlenkových map nové generace.

Jestli mohu něco doporučit, tak si to zkuste.  Máte možnost bezplatného vyzkoušení, stačí kliknout na banner dole nebo napravo naší webovské stránky. Stáhněte si zdarma iMindMap 6 a prozkoumejte sami. Žádná recenze nebo popis nenahradí vlastní zkušenost. Navíc je zde i lacinější verze Home&Student.

Hodně radosti a pozitivních zážitků při tvorbě vašich myšlenkových map.

 

Mgr.Miloslav Hubatka

 

 

program na tvorbu myšlenkových map

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.