Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 687

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/chytretabule.cz/web/www/require/functions.php on line 518
Technologické novinky na výstavě Didacta v oblasti moderních technologií ve školách
Kategorie: Moderní technologie ve výuce

Expedice Didacta 2013 – II.díl

Expedice Didacta 2013 – II.dílZ Magdeburku se celá ředitelská delegace přesunula do Kolína nad Rýnem, kam dorazila pozdě večer. Druhý den je čekala hlavní část jejich expedice - mezinárodní veletrh pro vzdělání DIDACTA.


Část druhá – Veletrh Didacta  a moderní technologie

Na veletrh Didacta se celý tým přesunul hned ráno. Nutno říci, že kolínské veletržní prostory a areál je nejen moderní, ale skutečně obrovský. Naše první cesta vedla, jak jinak, do pavilonu s moderními technologiemi. Ty byly dříve na tomto velkém veletrhu  spíše popelkou, ale poslední léta ukazují na vzrůstající trend, a tak jim letošní ročník vyhradil celý jeden obrovský pavilon. Můj první postřeh, který se záhy potvrdil, byl, že sice co do množství a rozsahu je tato část věnovaná moderním technologiím sice skromnější než třeba londýnský BETT, ale byl zde vidět jeden rozdíl – kvalita. Vystavovatelů sice méně, ale byli zde ti hlavní, kvalitní a osvědčení. Nenarazili jste na neznámé výrobce a vystavovatele z Asie, ani na přeprodavatele cizích systémů. A tento trend se jako červená nit vinul celým veletrhem Didacta . Prostě kvalita především.

 

Návštěvní den jsme zahájili na expozici Smart Technologies, kde nám prezentovali skutečně horké novinky. Ty jsme si mohli ihned osahat a vyzkoušet. Zde jsou „horké tipy“ na příští období:

Interaktivní stůl pro nejmenší uživatele. Nová verze interaktivní tabule je implementovaná do stolku. Určena je mateřským školám a školním družinám. Své uplatnění najde i v nižších ročnících základní školy. Je určen spíše těm movitějším, ale je plně multimediální, zvládá současně až osm dětí. Má 4 USB porty a stolek je velmi odolný a lehčí než jeho předchůdce.

Foto: Kolegové testují,  co zvládne novinka v podobě interaktivního stolku. A věru, moc ji nešetřili.

interaktivní stůl smart

Obsah Widgets. Ředitelé škol si mohli vyzkoušet nové aplikace pro Smart Notebook – Widgets. První objekty jsou ke stažení na …..Jde o jednoduché aplikace, podobné třeba toolkitům. Jsou snazší a jednodušší. Jejich ovládání je intuitivní. Některé podporují dvojdotyk a naši učitelé je jistě ocení jak pro opakování učiva, tak pro ozvláštnění výuky i pro tvorbu svých DUMů.

Foto: Paní ředitelky testují soutěžní widgets na matematiku

widgets smart

Extreme Colaboration. Je nová aplikace, kterou ocení učitelé nejen na ZŠ, ale i na SŠ. Umí poměrně snadno implementovat žákovské nebo učitelské zařízení do školního systému. Přes tento nástroj může učitel nebo lektor zapojit smartfony nebo notebooky či tablety do výuky a propojit se svojí interaktivní tabulí. Podmínkou je, aby zařízení mělo wifi a uživatel se zalogoval. Potom může třeba svoji prezentaci promítnout všem na učitelské tabuli Smart Board tak, aby ji viděli všichni. Je to jednodušší varianta toho, co umí například Smart Sync.

Foto: Extreme Colaboration ve Smart Notebooku

extreme colaboration

Nová dokumentová kamera. Přírodovědce, ale nejen je, potěší nová verze dokumentové kamery od Smartů. Novější, výkonnější a mnohem sofistikovanější. Nezadá si s těmi nejkvalitnějšími konkurenty a odvažuji se říci, že splní všechny požadavky i těch nejnáročnějších učitelů. Vhodná pro všechny stupně škol.

dokumentová kamera

Softwarové aplikace pro Smart Notebook a pro školy. Smart Technologies spolupracuje s mnoha výrobci SW. Na Didactě nám prezentovali aplikace pro matematiku a zeměpis. Velmi profesionální, názorné a efektivní programy. Zeměpis měl i část s 3D zobrazením zemského povrchu v kterékoliv části Země.

Foto. Aplikace pro matematiku

pokrocilé aplikace smart board

S tímto souvisí další věc, která mě na Didactě zaujala. Podpora a spolupráce Smart Technologies a velkých německých výrobců vzdělávacího obsahu. Byli zde nakladatelství i SW firmy. Napočítal jsem jich jen pro Smart více jak třicet. V porovnání s českou realitou záviděníhodné.

Foto Tabule partnerů

partneri smart

Mgr.Miloslav Hubatka

 

systémy na tablety

Systémy na tablety a notebooky

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.